21022, м.Вінниця, вул.Київська 173, 67-03-12 - приймальня,
53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua

Сьогодні до нас надійшла одна телефонна скарга від Споживача щодо неприємного (рибного) запаху води, що виник після її нагрівання. Саме тому, підприємство вирішило надати роз'яснення щодо причини запаху.

Джерелом водопостачання м. Вінниці є річка Південний Буг. Водозабір знаходиться на території Сабарівського водосховища, відповідно течія фактично відсутня. Річка втрачає природну здатність до самоочищення та перетворюється у своєрідний відстійник з умовами, сприятливими для розвитку водоростей. Саме по цій причині основною проблемою нашого джерела є “цвітіння” води - значний розвиток фітопланктону (водоростей). Підвищення біомаси водоростей у підсумку призводить до надходження у воду органічних речовин, які є причиною погіршення органолептичних показників (каламутності, запаху, кольоровості, смаку та присмаку). Особливо відчутне погіршення органолептичних показників Південного Бузу в періоди міжсезоння, закриття (відкриття) річки кригою. Саме тому зараз, коли річка вкрита кригою, мешканці міста інколи можуть відчувати неприємний запах питної води, який посилюється при нагріванні. В більшості випадків цей запах асоціюється з “рибним”. Насправді, він не має жодного відношення до риби, а обумовлений природними одорантами (речовинами з сильним запахом), які виділяються водоростями в період відмирання або в “стресових” для них ситуаціях (в даний час закриття річки кригою).

Людина дуже чутлива до таких речовин. Деякі природні одоранти ми здатні відчувати на запах при наявності 1 молекули на 5 000 000 молекул води. В таких концентраціях одоранти нешкідливі для людини, хоча і неприємні на відчуття. Технологія очищення питної води дає можливість замаскувати “рибний” запах, збільшивши дозу хлору. Але, великі дози хлору призведуть до збільшення концентрацій побічних продуктів хлорування, які є небезпечними для людини. Наше підприємство тримає дози хлору на мінімально-необхідному рівні, що гарантує безпеку води.

КП “Вінницяоблводоканал” чітко дотримується технологічного регламенту та гарантує безпечність питної води з централізованого водопостачання.

Будні підприємства

Подачa показників лічильників

«ВОДА! У тебя нет ни вкуса, ни цвета, ни запаха. Тебя не опишешь, тобой наслаждаешься, не понимая что ты такое. Ты просто необходима для жизни, ты и есть жизнь».

Антуан де Сент-Экзюпери

Малюнки дітей

На сайті 33 гостей та користувачі відсутні