На ОКВП  ВКГ «Вінницяводоканал» протягом 2006-2007 р. проведена значна робота по зменшенню енергоспоживання як однієї з головних складових тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення. З цією метою розроблена «Стратегічна програма впровадження енергозберігаючих технологій по об'єктам ОКВП ВКГ «Вінницяводоканал» на період до 2010 року». Основними напрямками якої є зменшення енергоспоживання, покращення якості питної і очищеної води, модернізація устаткування. Наряду з цим вирішувались питання підвищення надійності систем водопостачання та водовідведення.

Протягом 2006 року за рахунок Державних і місцевих програм фінансування ЖКГ і власних коштів по головному підприємству була проведена реконструкція ІІ черги вузлової КНС №1а по вул. Г.Успенського, реконструкція І черги вузлової КНС №3а по вул. Пирогова.

5516

Реконструкція КНС №1А

З метою переводу міста на цілодобове водопостачання проведена реконструкція ВНС ІІІ підйомів «Вишенька» і «Старе місто» із заміною існуючого обладнання на обладнання з покращеними характеристиками та приладами частотного регулювання. Виведено з роботи 5 ЦТП і СТВЗ, які раніше здійснювали підвищення тиску для висотної забудови. Було перекладено 0,47 км аварійного напірного колектору Д=700 мм від КНС №1а до ОСК, що дозволило знизити опір трубопроводу при транспортуванні. Перекладено 4,15 км аварійних мереж з понаднормативними витоками. Це і ряд інших проведених заходів дозволило знизити енергоспоживання головного підприємства в 2006 році на 1780200 кВт/год в рік. Результатом проведених заходів стало зниження складової електроенергії в собівартості продукції до 33,3 % в 2006 році.

Аналогічна робота була проведена по відокремленим підрозділам «Вінницяводоканал» в районах області. Так по Бершадському ВП ВКГ проведена заміна 6 артезіанських насосів на насоси з покращеними енергозберігаючими характеристиками, по Гайсинському ВП ВКГ заміна 2 артезіанських насосів і приладів освітлення на більш економічне, по Томашпільському ВП ВКГ реконструкція головної КНС з заміною насосного обладнання, по Жмеринському ВП ВКГ реконструкція КНС заводу «Сектор», по Калинівському ВП ВКГ заміна насосного обладнання на ВНС ІІ підйому. Так ж робота проведена по решті відокремлених підрозділів.

В 2007 році роботи по енергозбереженню були продовжені. Протягом року по головному підприємству проведена реконструкція ІІ черги КНС №3а по вул. Пирогова з заміною насосного обладнання, була прокладена перемичка на ВНС ІІІ-го підйому «Вишенька» Д=800 мм, що дозволило на 3 години щоденно виводити з роботи ВНС ІІІ-го підйому «Вишенька», побудована з'єднувальна лінія між ВНС І підйому №2 і №3 «П'ятничани», що дозволило виключити з роботи ВНС І підйому №2, проведена реконструкція підвищувальної ВНС ІV-го підйому по вул. Ф.Кона, 38, замінено 4,8 км аварійних мереж з понаднормативними витоками.

5517

Перемичка між першими підйомами станції №2 та станції №3

В рамках державної програми і приватними особами встановлено 7166 приладів обліку споживання води з них 260 одиниць загальнобудинкових лічильників. Проведена реконструкція повітродувної станції на міських ОСК з заміною обладнання. З метою покращення якості питної води проведена реконструкція системи дозування коагулянту на ВНС «П'ятничани», застосований новий флокулянт.

Це все дозволило знизити споживання електроенергії по головному підприємству в 2007 році на 3403991 кВт/год в рік.

Аналогічна робота в 2007 році проведена і по відокремленим підрозділам. Так по Бершадському ВП ВКГ проведена реконструкція КНС №1 і КНС №2, по Хмільникському ВП ВКГ реконструкція КНС №3, по Жмеринському ВП ВКГ реконструкція КНС по вул. Магістральній з заміною насосного обладнання на обладнання з покращеними енергозберігаючими характеристиками. Проведена заміна насосного агрегату на ВНС-ІІ смт. Крижопіль, реконструкція ВНС - І, ІІ підйомів з прокладанням водогону до водонапірної вежі в м. Іллінці. По решті районів проведена заміна аварійних водопровідних мереж. За державні кошти, кошти підприємств і приватних осіб встановлено 2601 приладів обліку споживання води. За рахунок впровадження енергозберігаючого обладнання енергоспоживання відокремлених підрозділів зменшилось за 2007 рік на 872,7 тис. кВт.