У 2002 році Вінницькому водоканалу виповнилося 90 років. У жовтні далекого 1912 року у Вінниці народилося централізоване водопостачання. З пуском водопроводу раз і назавжди визначилося джерело постачання води – річка Південний Буг. З року в рік місто росло. Незважаючи на скрутні часи, збільшувалась довжина водопровідної мережі, зростали потужності водопровідних споруд, осваювалися нові технології очищення. Водоканал не припиняв своєї роботи навіть під час Великої Вітчизняної війни. І досі на підприємстві кожного року на День Перемоги разом збираються усі ветерани і згадуюють минулі роки. А по завершенні урочистостей – фото на пам’ять.

Підприємство пройшло через усі етапи становлення. Відбудова, розширення потужностей, встановлення нового обладнання. Все це відбувалося одночасно з розвитком економіки міста. Згодом на теріторії водоканалу було споруджено три водопровідні станції. Разом з потужностями очисних споруд нарощувалася довжина мереж і кількість насосних станцій.

 pidstanciya

За 94 роки свого існування потужність водопроводу зросла у 333 рази.Щоб досягти високого ступеня очищення води, потрібно чимало зусиль багатьох людей. Вода з Південного Бугу проходить два ступені очищення- відстоювання та фільтрацію. На водопровідних станціях відмінно працює цілий комплекс гідротехнічних споруд- потужні насоси, що підіймають воду з ріки, відстійники, фільтри.Щоб видалити з річкової води одноклітинні водорості потрібні каогулянти. Мікрофлору води, в тому числі і патогенну, знешкоджують хлоруванням. Для цього щогодини використовується до 30 кілограмів рідкого хлору. Вода, яку споживають вінничани, якісна і безпечна для здоров я. Її очищення відбувається за новими сучасними технологіями. Контроль якості проводиться за розширеним переліком показників. Адже перед тим, як подати воду до споживача, її треба підготувати відповідно до державних стандартів. Для цього існують водопровідні очисні споруди. Звичайну річкову воду насампочаток подають у відстійники, де осідають завислі речовини, потім фільтрують крізь шар піску, і насамкінець – дезінфікують. Щоб процес відстоювання не затягнувся, у воду додають коагулянт-сірчанокислий алюміній. НА водопровідних очисних спорудах Вінницяоблводоканалу запровадили нову технологію коагуляції з використанням флокулянта- спеціального абсолютно безпечного реагента органічного походження. У такий спосіб вдалося зменшити застосування сірчано-кислого алюмінію й досягти вищого ступеню очищення.Щоб очищати воду від бактеріальних та вірусних забруднень на водопровідних станціях підприємства встановлено хлоратори англійського виробництва.

 zali

До речі, у Вінниці сьогодні одні з найнижчих в Україні тарифів на послуги з водопостачання.

Усім циклом роботи насосних водопровідних станцій керує комп'ютерізована та автоматизована диспетчерська. І хто може подумати, що декілька років тому, про несподівані відключення та аварійні ситуації тут дізнавалися тільки завдяки дзвінкам розлючених споживачів.

Є на підприємстві і агітаційний автобус, який під їзжає до будинків, де мешкають боржники та оголошує суми боргу.

Найбільший відсоток у собівартості одного кубічного метру води займає електроенергія. На підприємстві систематично проводиться робота щодо економії електроенергії та впроваджуються енергозберігаючі програми.

 centr upravlinnya

Вінницяоблводоканал – підприємство велике. Тут працюють багато людей. Саме від грамотного, підготовленого і злагодженого персоналу залежить надійне водопостачання у місті. За понад дев ять десятиліть існування Водоканалу тут виросли цілі покоління трудових династій. Невпинно летить час, змінюються прагнення і настрої. Але колектив Водоканалу і далі продовжує натхненно працювати, вдосконалюватися, розвиватися для того, аби всім у Вінниці жилося затишно. Шкода, що коли у кранах є вода, мало хто з нас замислюється над тим, як вона дістається.