53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, 0800-754-044 - колцентр, 
67-03-12 - приймальня,  сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

У 2015 році КП “Вінницяоблводоканал” розпочало реалізацію складного проекту, який вже близько 15 років є надзвичайно важливим для мешканців міста Вінниці та підприємства.

Це обумовлено існуючою схемою водопостачання міста, яка передбачає подачу води одночасно двома не з'єднаними між собою насосними станціями, збудованими у різний час: №2 — на Ленінський район міста та смт. Стрижавку №3 — на Замостянський та Староміський райони міста (станція №1 1936 року будівництва виведена з експлуатації).

Проектна потужність їх однакова, та складає 100 тис.м3/добу для кожної з станцій. При їх будівництві дані потужності були обґрунтовані не тільки розвиненою в 70-90-х роках промисловістю, але й притаманними методам будівництва часів СРСР перспективними планами розвитку міста та промисловості, які в даному випадку не були реалізовані.

В дійсності ж, починаючи з 90-х років, через ,по-перше, поступове скорочення діючих промислових об'єктів, в тому числі загальнорадянського значення, та по-друге - збільшення відсотку споживачів з обліком, скороченням статків населення, підвищенні вартості надання послуг з водопостачання, що стимулює до економічного використання води, - загальне споживання води містом планомірно скорочується.

Так, якщо у 1990-1995 роках добова подача води станціями складала 170-190 тис.м3/добу, то у 2015 році даний показник складає близько 92-95 тис.м3/добу.

Тобто, проектної потужності лише однієї з станцій достатньо для забезпечення цілого міста водою. Проте для впровадження такої схеми водопостачання міста необхідно з”єднати водогони, які виходять з станцій на місто новим водогоном-перемичкою, який дозволить водопровідній станції №3 подавати воду як по водогонам, які й раніше виходили з даної станції, так і по водогонам, які виходять з станції №2.

Завершення будівництва водогону Ø800 мм. та водопостачання міста водопровідною станцією №3 дозволить:

  • вивести з роботи насосну станцію ІІ підйому №2, що дозволить отримати суттєву економію електроенергії, що, в свою чергу вивільнить обігові кошти підприємства для подальшої модернізації об'єктів водопостачання та водовідведення міста, а також дозволить скоротити вкладені в тариф на водопостачання витрати підприємства на електроенергію;

  • підвищити надійність водопостачання міста, оскільки навіть за умови виникнення аварійної ситуації на одній з станцій — в роботу завжди можна включити другу;

  • уникнути щорічного одноденного обмеження водопостачання районів міста у зв”язку з проведенням ремонтно-профілактичних робіт, завдяки можливості роботи станцій і реверсному режимі.

Подачa показників лічильників

Малюнки дітей

На сайті 106 гостей та 0 користувачів