21022, м.Вінниця, вул.Київська 173, 67-03-12 - приймальня, 64-40-44 - колцентр
53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua

РЕКОНСТРУКЦІЯ МАГІСТРАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ВОДОПОСТАЧАННЯ У МІСТІ ВІННИЦЯ (ВІД ВУЛ. ПИРОГОВА ДО ВУЛ. ЛЕБЕДИНСЬКОГО)

що фінансується за кошти Світового Банку

Вступ

Україна отримала кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у сумі 350 мільйонів доларів США відповідно до Угоди про позику МБРР № 8391-UA (300 мільйонів доларів США) та Угоди про позику ФЧТ № TF017112 (50 мільйонів доларів США) для фінансування Другого проекту розвитку міської інфраструктури (далі - Проект). Проект включає три компоненти: А) інвестиції в міську інфраструктуру; В) зміцнення інституційного потенціалу; С) керівництво проектом, та покликаний сприяти комунальним підприємствам вибраних міст у покращення якості та надійності послуг одночасно зі зменшенням їх вартості шляхом ряду інституційних покращень та вибіркових інвестицій у реконструкцію та заміну зношених систем водопостачання та водовідведення, а також систем поводження з твердими побутовими відходами.

В рамках Компонента А - Інвестиції в міську інфраструктуру, Комунальне підприємство «Вінницяоблводоканал» отримало частину коштів на реконструкцію міської системи водопостачання і каналізації, зокрема: «Реконструкцію магістральної мережі водопостачання м. Вінниці (від вул. Пирогова до вул. Лебединського)» (далі - «Роботи»). Проект базується на Умовах контрактів Світового банку на Малі Роботи (SBD for Procurement of Small Works, 2015 edition). Проект фінансується Світовим банком (позика МБРР № 8391-UA) в розмірі 99,57% за співфінансування Фонду чистих технологій України (позика CTF №TF017112) в сумі 0,43%.

Відповідно до договору VIN-LCS-06 «Будівельний нагляд за реконструкцією магістральної мережі водопостачання у місті Вінниця (від вул. Пирогова до вул. Лебединського)» від 18 листопада 2020 р., компанія «ЕПТІСА СЕРВІСІОС ДЕ ІНЖЕНЕРІА, С.Л.» (Іспанія), представлена Представництвом «ЕПТІСА СЕРВІСІОС ДЕ ІНЖЕНЕРІА, С.Л.» в Україні, надає послуги професійного нагляду та управління будівництвом, та згідно з умовами Договору на будівництво виступає «Керівником проекту».

Підрядником виступає ТОВ «КСМ-ГРУП» відповідно до договору на будівництво VIN-ICB-03-1 «Реконструкція магістральної мережі водопостачання м. Вінниці (від вул. Пирогова до вул. Лебединського)» від 02 липня 2020 р. «Датою початку» виконання будівельних робіт є 05 березня 2021 р. Запланований термін будівництва: 13 місяців.

Загальна інформація про об’єкт будівництва.

Майданчик будівництва для «Реконструкції магістральної мережі водопостачання м. Вінниці (від вул. Пирогова до вул. Лебединського)» розташовується в південній частині міста по трасі від вул. Пирогова. до вул. Лебединського, перетинаючи староміський район у м. Вінниця.

Розташування запроектованої ділянки

Загальна довжина магістральної водопровідної мережі від вул. Пирогова до вул. Лебединського становить близько 9 км. Вона забезпечує водопостачання для 150 тисяч споживачів. Максимальна потужність становить 1080 м3/год. Робочий тиск в трубопроводі становить 1,0 МПа.

Ділянка від вул. Пирогова до вул. Лебединського пролягає вздовж вулиць і складається з наступних трубопроводів:

a) Електрозварні сталеві труби за ГОСТ 10704-91, діаметр 530х9,0, з посиленою ізоляцією, по вулицях, таких як вул. Скалецького, підводний перехід ріки Південний Буг, 3-й Український провулок, вул. Ушакова, 1-й Український провулок, вул. Маяковського, вул. Богомольця, вул. Гольчевського, вул. Сича, вул. Свидинського.

Магістральна мережа водопостачання була побудована в 1978–1979 роках. Термін служби сталевих трубопроводів – 30-40 років. Наразі магістральний сталевий трубопровід DN500 зношений, уражений електрокорозією і потребує заміни. Мережа включає існуючі камери переключення водопостачання та водопровідні колодязі в поганому стані.

Існуючий підводний перехід під річкою Південний Буг у вигляді двох трубопроводів Ø530х9.0 був побудований в 1978–1979 роках. Через відсутність захисту від корозії сталеві труби мають проникаючі ділянки електрокорозії. Внаслідок надмірного витоку підводний перехід під річкою Південний Буг в даний час виведений з експлуатації; він був закритий та загерметизований з обох боків річки. Виведення з експлуатації річкового переходу спричиняє негативний вплив на гідравлічний режим всього міста.

b) Електрозварні сталеві труби за ГОСТ 10704-91, діаметр DN630х9,0, з посиленою ізоляцією, по вулицях таких як вул. Д. Нечая, вул. Широтського, вул. Покришкіна, вул. Дубовецькій, вул. Дубовецький проїзд, вул. Ясна, вул. Привокзальна, вул. Лебединського.

Магістральна мережа водопостачання була побудована в 1978-1979 рр. Термін служби сталевих трубопроводів – 30-40 років. Наразі магістральний сталевий трубопровід DN600 зношений, уражений електрокорозією і потребує заміни.

Реконструкція ділянки магістральної водопровідної мережі від вул. Пирогова до вул. Лебединського у м. Вінниця спрямована на відновлення експлуатаційних властивостей зношеного водогону. Проведення реконструкції забезпечить: підвищення надійності водопостачання у місті Вінниці, зменшення витоків води з водопровідної мережі, зниження енергоспоживання та споживання реагентів, зниження експлуатаційних витрат тощо.

Проектом передбачається:
  1. Заміна існуючого водогону в центральній частині Вінниці на новий поліетиленовий трубопровід діаметром 400-630 мм, загальна довжина – приблизно 9,7 км), включаючи один перетин ріки (дюкер) Південний Буг з двома трубопроводами діаметром Ø400 мм; 1 перетин водорозділу (дюкер) з двома трубопроводами Ø630 мм через ставок вздовж вулиці Турчановича;
  2. Влаштування нових відвідних колекторів для підключення існуючих споживачів новими поліетиленовими та сталевими трубами діаметром 32 – 300 мм, загальна довжина – приблизно 2,3 км);
  3. Влаштування нових збірних залізобетонних колодязів (26 штук) та камер (22 штуки) з встановленням арматури та допоміжного обладнання.
Стан виконання робіт.

Траса умовно розбита на шість ділянок:

Стан виконання робіт.

Підрядник працює на кількох ділянках одночасно.

Траса 1А - Дюкерний перехід через р. Південний Буг

Траса 1А включає в себе будівництво нових камер на правому і лівому берегах річки Південний Буг та протягування по дну річки двох поліетиленових труб діаметром 400мм з стінкою товщиною 36,3мм в захисному покритті типу ПРОТЕКТ. Для вирішення цього завдання проектом передбачено провести санацію новими поліетиленовими трубами двох старих сталевих трубопроводів Ø530х9.0 дюкерного переходу, які були виведені з експлуатації.

Робота з будівництва підводного переходу під річкою Південний Буг розпочалась з демонтажу камер і запірної арматури старого недіючого дюкерного переходу. В місцях демонтажу камер були влаштовані приямки, що дало змогу відкрити доступ до сталевих труб на протилежних берегах річки. З правого берега річки за допомогою техніки було проведено промивку всередині старих стальних труб, проведено зварювання в нитки нових ПЕ трубопроводів, а потім проведено роботи по санації.

Траса 1 – Магістральний водопровід вул.Пирогова / Р. Скалецького

Початок траси (ПК0) знаходиться на перехресті вулиць Пирогова і Р. Скалецького. Проведення робіт на цій трасі розпочато з кінцевої точки водогону, яка знаходиться біля камери дюкерного переходу. Після закінчення робіт по санації дюкерного переходу були проведені роботи по монтажу камер, від яких почали прокладання водогону в бік вулиці Пирогова. Частину робіт було виконано відкритим способом, потім для збереження нового асфальтового покриття і зменшення витрат на відновлення благоустрою було проведено санацію старої металевої труби діаметром 500 мм новою ПЕ діаметром 450х26,7мм. В місцях, де старий водогін мав повороти, проводились розкопування і ці ділянки прокладались відкритим способом, а далі на прямих ділянках знову проводилась санація.

Роботи по прокладанню труби діаметром 450мм проведені до камери, яка розміщена на перехресті вулиць Князів Коріатовичів і Р.Скалецького. В цій камері передбачено виконання перепідключення існуючих діючих водопровідних мереж від нового ПЕ водогону. Для того щоб прокласти водогін під проїжджою частиною вулиці Князів Коріатовичів, було влаштовано приямки по двох сторонах цього перехрестя, а потім за допомогою бурової установки було влаштовано свердловину методом направленого горизонтального спрямованого буріння (далі НГСБ), в яку було затягнуто ПЕ футляр діаметром 710мм і довжиною 48метрів.

По тротуару, який проходить по парній стороні вулиці Р.Скалецького, були влаштовані приямки на відстані 80 – 100 метрів один від одного. За допомогою бурової установки між приямками через футляр і далі вздовж вулиці Р.Скалецького в напрямку вулиці Пирогова було затягнуто ПЕ трубопровід діаметром 560х33,2мм.

В даний час проводиться демонтаж старої запірної арматури і перепідключення існуючих діючих водопровідних мереж від нового ПЕ водогону.

Траса 6 - Магістральний водопровід вул. Привокзальна, перехід з/д дороги, вул. Турчановича до вул. Лебединського

Проведення робіт на цій трасі розпочато з кінцевої точки водогону, яка знаходиться біля камери на перехресті вулиць Лебединського, Немирівське шосе і Максима Шимка. На відстані 20 метрів від камери, яка є кінцевою точкою проекту, було влаштовано приямок на проїжджій частині вулиці Лебединського. Далі на проїжджій частині дороги вулиці Лебединського було влаштовано ще три приямки і два на пішохідній частині, через які за допомогою бурової установки було влаштовано свердловину методом НГСБ, а потім затягнуто трубопровід із ПЕ труб діаметром 630х37,4мм з покриттям ПРОТЕКТ, загальною протяжністю 630метрів. Потім було проведено роботи по промивці цієї ділянки водогону і її випробування на міцність та герметичність.

Далі водогін прокладався відкритим способом по проїжджій частині проїзду і закінчувався камерою, яка влаштовувалась неподалік від залізниці олійно-жирового комбінату. В місці розміщення камери і на другому боці за залізницею було влаштовано приямки, які дозволили за допомогою бурової установки виконати свердловину методом НГСБ, а потім затягнути футляр із ПЕ труби діаметром 1000х59,3мм, загальною протяжністю 22 метри під конструкцією насипу залізниці. В подальшому в цей футляр, за допомогою тієї ж бурової установки, було затягнуто трубу ПЕ діаметром 630х37,4мм.

Для переходу через проїжджу частину вулиці Лебединського було влаштовано два приямки по різних сторонах вулиці, через які за допомогою бурової установки виконали свердловину методом НГСБ, а потім в неї затягнути футляр із ПЕ труби діаметром 1000х59,3мм, загальною протяжністю 30 метрів.

В даний час проводяться роботи по влаштуванню за допомогою бурової установки свердловини методом НГСБ паралельно до насипу Південно-Західної залізниці під ставком, для затягування в подальшому двох труб довжиною по 210м. Ці труби стануть дюкерним переходом під водною перешкодою, а роботи планується провести із труб діаметром 630х37,4мм з покриттям ПРОТЕКТ.

Траса 4 - Магістральний водопровід вул. Данила Нечая, вул. Костя Широцького, вул. Покришкіна, вул. Ковпака, вул. Дубовецька

Початок цієї частини траси знаходиться на перехресті вулиць Московська і Данила Нечая, де розпочато роботи з часткового демонтажу існуючої камери, яка розташована на проїжджій частині вулиці. Роботи по заміні водогону протяжністю близько 220 метрів до цієї камери і заміна запірної арматури були виконані в минулому році силами КП «Вінницяоблводоканал» самостійно. Після демонтажу частини збірної бетонної камери, біля неї було влаштовано приямок і далі по центру проїжджої частини вулиці Данила Нечая, влаштовано ще два приямки. Останній із цих приямків був влаштований на перехресті вулиць Данила Нечая і Костя Широцького, на відстані 240 метрів від місця, де знаходилась демонтована камера. Після влаштування приямків зазначеної проектом глибини, було проведено влаштування свердловини методом НГСБ, в яку було затягнуто ПЕ трубу діаметром 630х37,4мм з покриттям ПРОТЕКТ, загальною довжиною 240 метрів.

Після цього було проведено роботи по встановленню запірної арматури в частково демонтованій камері, підключено нову трубу до існуючих водопровідних мереж, а на перехресті вулиць Данила Нечая і Костя Широцького було зроблено поворот в бік вулиці Костя Широцького і прокладено частину водогону відкритим способом. Не далеко від перехрестя по вулиці Костя Широцького було проведено перепідключення діючого металевого водогону до нової ПЕ труби, що дозволило вивести з експлуатації гілку старого водогону, яка була в аварійному стані. Перед проведенням перепідключення, ділянку нового водогону було випробувано на міцність і герметичність та проведено його дезінфекцію.

Після завершення робіт було відновлено конструкцію бетонної камери, засипані приямки на проїжджій частині вулиці та відновлено асфальтобетонне покриття вулиці.

Подачa показників лічильників

Малюнки дітей

На сайті 121 гість та 0 користувачів