21022, м.Вінниця, вул.Київська 173, 67-03-12 - приймальня,
53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua

Напрямки роботи вимірювальної хіміко-бактеріологічної лабораторії КП “Вінницяоблводоканал”:

 

1. Контроль технології очищення питної води.

2. Контроль технології очищення стічної води.

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

 1. Контроль технології очищення питної води

Джерелом централізованого водопостачання Вінниці є річка Південний Буг. Використання незахищеного джерела підвищує імовірність раптового забруднення. На КП “Вінницяоблводоканал” працює дві водопровідних станції: №2 для забезпечення водою правого берега міста та №3 - лівого берега. Для оперативного реагування створена цілодобова система контролю. На кожній водопровідній станції працює змінна лабораторія, яка здійснює цілодобовий моніторинг якості джерела та води по всім етапам очищення (водозабір, змішувач, відстійники, фільтри, РЧВ). Змінні лаборанти виконують дослідження по показникам, необхідним для оперативного коригування технології: кольоровості, каламутності, запаху, температурі, залишковому хлору та лужності. Результати досліджень оперативно передаються технологу та диспетчеру станції, що дозволяє швидко коригувати дози реагентів для отримання питної води нормативної якості

Денна лабораторія контролює якість по розширеному спектру фізико-хімічних та мікробіологічних показників . Загалом моніторинг якості здійснюється більш ніж по 80 показниках (свідотство про атестацію).

Стратегічним завданням вимірювальної хіміко-бактеріологічної лабораторії КП “Вінницяоблводоканал” є забезпечення можливості контролю кожного показників різними (альтернативними) методами досліджень, що є додатковою страховкою щодо забезпечення гарантованого контролю показників якості питною води у будь-якій ситуації (проблеми щодо постачання реактивів, несправність ЗВТ, обладнання , відсутність електропостачання тощо).

Загальний об'єм роботи залежить від якості джерела водопостачання. Уявлення про масштаби роботи лабораторії по даному напрямку дають наступні цифри: в 2014 році проаналізовано 85 511 проб, в яких проведено 333 751 дослідження. Лише за 1 добу фахівці лабораторії проводять від 800 до 1500 досліджень.

Лабораторія підприємства забезпечена сучасними засобами вимірювальної техніки, випробувальним та допоміжним обладнанням, меблями, транспортом.

 

2. Контроль технології очищення стічної води.

Очищення суміші господарсько-побутової та стічної води міста здійснюється на очисних спорудах з повною біологічною очисткою. Контроль якості стічної води здійснюється на всіх етапах очищення (камера гасіння, первинні відстійники, аеротенки, вторинні відстійники, загальний скид). Крім того, ведеться постійний моніторинг якості річки Південний Буг вище та нижче скиду з ОСК, контроль за якість стічної води Абонентів на скиді в міську каналізаційну мережу міста. Для прикладу, в 2014 проаналізовано 5521 проб, в яких проведено 37804 досліджень. Загалом моніторинг здійснюється по 32 показникам якості.


 

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія КП “Вінницяоблводоканал” (свідоцтво №ПУ-0034/14 від 13.03.2014) виконує дослідження якості питної, поверхневої, стічної води та мулу в рамках галузі атестації. Вода на дослідження приймається в усі робочі дні (крім п'ятниці) з 830 до 1200

Підставою для співпраці є договір. Детальну інформацію щодо порядку проведення досліджень можна отримати за телефоном (0432) 61-92-07.

Додатки: зразок договору фізична особа

                зразок договору юридична особа

                перелік показників та їх вартість

 

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

З 2004 року в рамках роботи лабораторії діє методична група, створена з метою екологічного виховання дітей. Фахівці методичної групи працюють з дітьми навчально-виховних закладів міста. Проводяться заняття-бесіди, дискусії, брейн-ринги, дослідження, святкування дня води, екскурсії по підприємству. Своє ставлення до води та водних ресурсів діти показують у роботах, що представлені на конкурсі „Діти про воду”.

Підприємство „Вінницяоблводоканал” видає журнал „Подорож у світ води”. Наша серія журналів створюється як додатковий матеріал із цікавою, захоплюючою інформацією, а також представляє роботи переможців конкурсу.

«Где вода там и жизнь».

Восточная пословица

Малюнки дітей

На сайті 100 гостей та користувачі відсутні