53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, 0800-754-044 - колцентр, 
67-03-12 - приймальня,  сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

Служба лабораторного контролю якості води (далі по тексту — служба контролю) має два сектори:

  • - сектор з лабораторного контролю якості питної води;
  • - сектор з лабораторного контролю якості стічної води.

Служба контролю щорічно підтверджує свою компетентність (точність вимірювань) шляхом участі в МПР (міжлабораторні порівняння результатів), що підтверджується відповідними сертифікатами (фото)

Напрямки роботи служби контролю:

1. Контроль технології очищення питної води.

2. Контроль технології очищення стічної води.

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

 1. Контроль технології очищення питної води

Джерелом централізованого водопостачання міста Вінниці є річка Південний Буг. Використання незахищеного джерела підвищує імовірність раптового забруднення за рахунок природного чи антропогенного факторів, яке може відбутися вище водозабору в будь-якій точці акваторії на території Вінницької чи Хмельницької областей. Для оперативного реагування створена цілодобова система контролю. Якість води контролюється на всіх етапах: водозабір, змішувач, відстійники, фільтри, РЧВ (резервуари чистої води), мережа міста. Для кожної точки відбору встановлена своя періодичність та перелік показників контролю. Загалом моніторинг якості здійснюється більш ніж по 80 показниках.

Стратегічним завданням служби контролю КП “Вінницяоблводоканал” є забезпечення можливості контролю кожного показника кількома різними (альтернативними) методами, що є додатковою страховкою щодо забезпечення гарантованого контролю показників якості питною води у будь-якій ситуації (проблеми щодо постачання реактивів, несправність ЗВТ, обладнання, відсутність електропостачання тощо).

Загальний об'єм роботи залежить від якості джерела водопостачання: чим брудніше джерело, тим більше досліджень проводиться. Уявлення про масштаби роботи сектору з лабораторного контролю якості питної води по даному напрямку дають наступні цифри за 2022 рік:

  • - 6 238 проб води з джерела водопостачання, в яких проведено 46 541 досліджень;
  • - 40 841 проба води по етапам очищення, в яких зроблено 113 242 аналізів;
  • - 22 980 проб питної води з РЧВ (резервуари чистої питної води перед міською централізованою мережею міста), в яких проведено 134 569 досліджень;
  • - 656 проб питної води з централізованої мережі міста, в яких зроблено 2 708 досліджень.

Сектор з лабораторного контролю якості питної води забезпечений сучасними засобами вимірювальної техніки (рідинний хроматограф, газовий хроматограф, ААС, спектрофотометри, аналізатори тощо), випробувальним та допоміжним обладнанням, транспортом.

 

 

2. Контроль технології очищення стічної води.

Очищення суміші господарсько-побутової та промислової стічної води міста здійснюється на очисних спорудах з повним біологічним очищенням. Контроль якості стічної води здійснюється на всіх етапах очищення (камера гасіння, первинні відстійники, аеротенки, вторинні відстійники, загальний скид). Крім того, ведеться постійний моніторинг якості річки Південний Буг вище та нижче скиду з ОСК (очисних споруд каналізації), контроль за якістю стічної води Споживачів міста на скиді в міську каналізаційну мережу.

Для прикладу, в 2022 році проаналізовано 4 275 проб, в яких проведено 33 684 досліджень. Загалом моніторинг здійснюється по 32 показникам якості.

 

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

Служба лабораторного контролю якості води КП “Вінницяоблводоканал” виконує дослідження якості питної, поверхневої, стічної води та мулу.

Вода на дослідження приймається в понеділок, вівторок та середу з 830 до 1200.

Підставою для співпраці є договір. Детальну інформацію щодо порядку проведення досліджень можна отримати за телефоном (0432) 61-92-07.

В 2021 році по договорам проаналізовано 1 455 проби води від фізичних та юридичних осіб, в яких проведено 10 719 визначення показників якості води.

Додатки: зразок договору фізична особа

                зразок договору юридична особа

                перелік показників та їх вартість

 

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

В 2004 році на підприємстві створена методична група, метою якої є екологічне виховання дітей. Фахівці методичної групи працюють з дітьми навчально-виховних закладів міста. Проводяться заняття-бесіди, дискусії, брейн-ринги, дослідження, святкування дня води. Своє ставлення до води та водних ресурсів діти показують у роботах, що представлені на конкурсі „Діти про воду”.

КП „Вінницяоблводоканал” видає журнал „Подорож у світ води”. Наша серія журналів (на разі це 19 видань) створюється як додатковий матеріал із цікавою інформацією, а також представляє роботи переможців конкурсу.

Малюнки дітей

На сайті 136 гостей та 0 користувачів