53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, 0800-754-044 - колцентр, 
67-03-12 - приймальня,  сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

Починаючи з 05.06.2017 вінничани почали відчувати неприємний запах питної води з централізованого водопостачання. Причиною стало різке погіршення якості джерела водопостачання, яке відбулося після сильних опадів 04.06.2017, що пройшли в районах вище по течії Південного Бугу. В результаті у нашу річку змилась велика кількість забруднюючих речовин антропогенного походження. Цілодобовий моніторинг якості води по широкому спектру фізико-хімічних та мікробіологічних показників свідчить про надходження у джерело водопостачання сільсько-господарської хімії, що в першу чергу вплинуло на органолептичні показники (зокрема запах), падіння рівня кисню та різке зростання амонію тощо. В той же час наше джерело залишилось стабільним по мікробіологічним показникам якості.

Завдяки оперативному коригуванню технології, проведенню ефективної коагуляції сучасними якісними коагулянтами, водоканалу вдається забирати з води власне самі забруднюючі речовини. Проте у воді залишається запах, який обумовлений присутністю мізерних концентрацій одорантів, що не несуть шкоди здоров'ю, проте є неприємними.

За таких умов, у водоканалу є теоретична можливість суттєво підняти дозу хлору та “замаскувати” неприємний запах. Але ми свідомо не йдемо на це. Адже як фахівці ми розуміємо, що на верхній межі або поза нею опиниться не тільки залишковий хлор, але і величезний ряд побічних продуктів хлорування. І тоді неприємна вода стане ще й шкідливою. На думку фахівців та вчених така позиція є правильною з огляду збереження здоров'я населення, хоча і викликає нарікання Споживачів та створює нервове напруження. Сподіваємось, що Ви зрозумієте нашу позицію.

Проблема ускладнюється тим, що водозабір знаходиться на території водосховища. Відповідно течія фактично відсутня і потрібен значний час для того, щоб забруднювач пройшов повз водозабір.

Прикро те, що в минулому році майже в цей самий час (12-16 травня) після зливи у наше джерело потрапила як хімія з полів так і господарського-побутові стоки. Наше підприємство одразу звернулось до всіх інстанцій з проханням обстежити прибережну смугу вище по течії та встановити джерела забруднення. Проте реальних результатів немає.

КП “Вінницяоблводоканал” звернулось до органів місцевої влади з проханням задіяти та координувати дії всіх відповідних служб (державної екологічної інспекції, правоохоронних органів, ЗМІ та інших) для обстеження прибережної смуги Південного Бугу та його основних приток з метою виявлення та усунення потенційний загроз.

Всі наслідки порушень природоохоронного законодавства в басейні Південного Бугу, що відбуваються вище нашого міста в кінці кінців падають на плечі водоканалу та вливають на здоров'я наших споживачів.

Ми дуже хочемо, щоб усі люди зрозуміли, що ми в першу чергу повинні всі разом дбати про чистоту нашого джерела. Якщо ми спільними зусиллями не вирішимо питання забруднення Південного Бугу, то незабаром можемо опиниться у ситуації, коли ніякі кредити, реагенти, фахівці чи обладнання нам не допоможуть. Адже жодна технологія не може зробити воду високої якості з непридатного джерела.

КП “Вінницяоблводоканал” запевняє усіх Споживачів нашого міста, що вода залишається безпечною незважаючи на неприємний запах.

Будні підприємства

Подачa показників лічильників

Малюнки дітей

На сайті 239 гостей та 0 користувачів