53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, 0800-754-044 - колцентр, 
67-03-12 - приймальня,  сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

22 березня більшість країн світу відзначають Всесвітній День Води, або Всесвітній День водних ресурсів (його офіційна назва). Щороку Всесвітній день води висвітлює певні тематики. Цього року тема Дня: “Нікого не залишивши позаду (Права людини і біженці). Вода — для всіх, або не залишаючи нікого осторонь! - так звучить гасло цьогочічного Дня води. Це, насамперед означає, що вода, як життєво важливий ресурс — право кожної людини, тому не може буди перешкод ані національних, ані гендерних, ані інших у доступі до чистої питної води.

Чиста вода стала глобальною проблемою, тому відзначаючи День води, треба пам”ятати про це і більш дбайливо ставитися до наших водних ресурсів. Прокинутися, вмитися, приготувати сніданок, полити квіти — щоденні побутові ритуали для мільйонів європейців і в той же час — заповітна мрія для мільярдів інших жителів планети Земля. Кількість чистої води постійно зменшується. Відомо, що 70% земної поверхні оточено водою, 97,5% якої — вода з високою мінералізацією. Решта 1,5% прісної води знаходиться в твердому стані, тобто у вигляді льдовиків. І тільки 1% загального обсягу водних ресурсів планети доступний для використання людьми.

Безумовно, з якістю питної води пов”язані стан здоров”я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Ще в ХІХ сторіччі відомий французький вчений Луї Пастер сказав, що 80% всіх хвороб ми випиваємо з водою. Всесвітня організація охорони здоров”я оприлюднила жахливі цифри: щодня помирає 42000 чоловік від хвороб, пов”язаних із вживанням неякісної питної води. Найбільше ця проблема стосується країн Африки і Південної Азії, де чиста вода — небувала розкіш.

Проблема водних ресурсів актуальна і для України, адже за даними водозабезпечення на одного жителя наша країна займає одне з останніх місць в Європі. Регулярні гідрологічні спостереження в Україні проводяться майже на 400 гідрологічних постах на річках, озерах і водосховищах. Майже в 400 створах ведуться спостереження за хімічним забрудненням води. А одним з інструментів забезпечення сталого розвитку є впровадження управління водними ресурсами за басейновим принципом, що визначено як в українському законодавстві, так і в законодавстві Європейського Союзу, зокрема в Водної Рамковой Директиві.

Так що раціональне використання води, як найважливішого глобального ресурсу, є запорукою сталого майбутнього. Тому кожен з нас повинен зробити якесь маленьке благо для збереження, охорони і відтворення водних ресурсів.

Будні підприємства

Подачa показників лічильників

Малюнки дітей

На сайті 1549 гостей та 0 користувачів