Шановні Споживачі, хочемо Вам повідомити, що якість нашого джерела водопостачання дещо покращилась.
Пік забруднення припав на 06-07 червня. Такий органолептичний показник якості води Південного Бугу як запах сягнув критично високого рівня. Вперше за всю історію моніторингу якості річки в районі водозабору зафіксовано запах 5/5 балів. Це максимальна величина по шкалі інтенсивності запаху. Нагадаємо, що перша цифра відповідає інтенсивності запаху при 20 оС, друга — при нагріванні до 60 оС. Восьмого червня розпочалось поступове покращення якості води джерела водопостачання: інтенсивність запаху знизилась до 5/4 балів на 1700 та до 4/4 балів на 1900. Це дало нам змогу покращити ситуацію із запахом питної води, що подається у місто. Починаючи з 1300 09.06.2017 інтенсивність запаху питної води, що подається в мережу міста, знизилась з 3/2 до 2/2 (норма не більше 2), його характер змінився з неприємного на чіткий запах зв'язаного хлору, який знаходиться на верхній межі нормативу і коливається в діапазоні 1,1-1,2 мг/дм3. Проте, повертатись до звичного для вінничан запаху в 1/2 бали ще небезпечно. На жаль, через високий вміст амонію у джерелі не утворюється вільний хлор, а лише зв'язаний, який гірше сприймається споживачами і викликає нарікання на “хімічний або йодний” запах. Рухатись по кривій хлорпоглинання вище в сторону кращих запахів не можна. Це прямий шлях до надлишкових концентрацій хлору та побічних продуктів хлорування. Також у нас немає морального права зменшувати рівень хлору, адже якість Південного Бугу залишається під загрозою.
Наше підприємство щоденно в телефонному режимі спілкується з водоканалами, які знаходяться вище течії у Калинівці та Хмільнику. 11.06.2017 знову зафіксоване різке погіршення якості джерела водопостачання в районі водозабору “Калинівкаводоканал”: вміст амонію у їхньому водозаборі піднявся до 5,12 мг/дм3, а запах Південного Бугу до 5/5 балів. В цей же час у Хмільнику Південний Буг залишався без аномальних відхилень по запаху, амоній становив 0,8 мг/дм3.
Таким чином проблема забруднення джерела водопостачання не вирішена. Одне з потенційних місць забруднення, як і на минулому тижні, знаходиться між Хмільником та Калинівкою. На наше щастя це забруднення до нас не дійшло.
На 14.06.17 у водозаборі КП “Вінницяоблводоканал” запах залишається 4/4, амоній коливався від 1,46 до 1,91 мг/дм3. Рівень кисню піднявся до 1,28 мгО2/дм3, що дає надію на загальне покращення стану джерела водопостачання.
КП “Вінницяоблводоканал” запевняє Вас, що за будь-яких обставин, буде зроблене все можливе в рамках технологічного регламенту та фізичної можливості водопровідних станцій. Наш пріоритет — безпечна вода, а не замасковані проблеми. Питна вода, що подається в мережу була і залишається стабільно якісною по мікробіологічним, фізико-хімічним та санітарно-токсикологічним показникам.
Сподіваємось на Вашу підтримку в донесенні інформації до населення та владних структур про рівень забруднення Південного Бугу та важливість кардинальних рішень щодо порушників природоохоронного законодавства, які здійснюються в басейні Південного Бугу вище по течії та становлять загрозу водопостачанню міста.